Hledáme dobrovolníky

Spolupracujeme se spoustou dobrovolníků z celé republiky. Jen díky těmto lidem můžeme zachraňovat a léčit zvířata. A právě takové lidi potřebujeme.

  • Miluješ zvířata a králíky?
  • Jsi spolehlivý a zodpovědný?
  • Máš čas a prostor, který nám věnuješ?
  • Chceš něco dokázat? Skutečně zachránit život a pomoci?

Proto ti s potěšením chceme představit možnost spolupráce na projektu Šťastné Uši. Protože bez pomoci lidí nedokážeme nic.

Jak můžeš pomoci?
  • Poskytnutí dočasné péče

  • Doprava

  • Informování na sociálních sítích

Dočasná péče

Co obnáší dočasná péče:

  1. Poskytnutí bezpečného prostředí
    > Je potřeba zajistit králíkový bezpečný a klidný prostor, bez přístupu dalších zvířat (minimálně v prvních týdnech), kde si bude moci zvyknout a zotavit se. Králíci se k nám dostávají z různých podmínek, někteří jsou vyděšený a bojí se všeho. Nechceme je hned v počátku stresovat ještě neznámými zvířaty. Taktéž jsou zvířata v různých zdravotních stavech. Toto oddělení je důležité i kvůli karanténě, abychom zabránili šíření nemocí. I když většina životu ohrožujících nemocí jsou přenosná jen na králíky, nemoci jako svrab a různé parazity může chytit i pes nebo jakýkoliv jiný mazlíček.
    > Tento prostor by měl být čistý, chráněný před predátory a špatným počasím
  2. Základní péče
    > Králíka je potřeba pravidelně krmit, poskytovat čerstvou vodu a seno. V prvních týdnech by určitě neměl dostávat čerstvou stravu.
    > Stresem ze změny prostředí je králík náchylnější na různé parazity, proto je nutné pravidelně čistit záchod, a v případě potíží i dezinfikovat prostory, kde se pohybuje.
  3. Zdravotní péče
    > Je potřeba králíkovi zajistit veterinární péči. U nemocných králíků je nutné dodržovat předepsanou medikaci a pokyny veterináře.
    > Také je nutné zvíře pravidelně kontrolovat, v případě potíží vyhledat veterináře a kontaktovat nás.
  4. Socializace a péče
    > Králíci potřebují pravidelný kontakt a lásku. Někteří to nikdy nezažili a proto budou potřebovat více trpělivosti, než si zvyknou. Socializace vysoce zvyšuje jejich šanci na najití nového trvalého domova.
    > Také je potřeba poskytnou králíkovi dostatečný pohyb a vyžití, což předchází dalším zdravotním komplikacím a pomáhá to k celkové psychické pohodě zvířete.

Co vám můžeme nabídnout:

  1. Vybavení (klec, záchod, misky, seník, …)
  2. Krmení (seno a granule)
  3. Podestýlku
  4. Naši podporu a zkušenosti
  5. Veterinární náklady a léky

Co od vás očekáváme:

 

  1. Čas a trpělivost – nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat k vám umístit nějaké zvíře a také vám nemůžeme slíbit, kdy najde nový domov
  2. Zodpovědnost a spolehlivost – je to závazek, ne vůči nám, ale vůči tomu zvířeti, kterému slibujete lepší život. Proto je důležité, abyste si to pořádně promysleli, abychom nemuseli za týden řešit, že vám to nevyhovuje
  3. Komunikace – nemusíme být v kontaktu denně, ale potřebujeme vědět o změnách ve zdravotním stavu a jak si králík zvyká. Kvůli inzerci na sociálních sítích je i potřeba občas zaslat nějaké video nebo fotky.
Doprava

Často potřebujeme i pomoci s přepravou zvířat do dočasné péče, případně na veterinu nebo do nového domova.
V některých případech je potřeba reagovat rychle, proto jsme rády za každého, kdo je ochotný pomoci a v případě potřeby máme koho kontaktovat.

Co to obnáší:

  1. Zajištění bezpečí
    > Králíci musí být přepravováni v pohodlných přepravkách, aby se minimalizoval stres a snížilo riziko zranění.
  2. Znalost trasy a časového plánu
    > Koordinace času je v tomto případě opravdu důležitá, proto je potřeba si předem zjistit trasu a počítat s předvídatelnými komplikacemi (zácpami v dopravní špičce, omezení na cestě).
    > Včasný příjezd na konkrétní domluvené body je důležité, abychom zajistili hladké převzetí i předání zvířete
  3. Péče během cesty
    > Během přepravy je nutné pravidelně kontrolovat stav králíka a zajistit, že je v klidu (ano, ne u všech to jde) a v pohodlí.
    > Králík by měl mít během celé cesty k dispozici seno. V případě dlouhých cest je dobré mít i vodu a něco dobrého (granulky, senové pamlsky,…).

Co je potřeba:

  • Vlastní přeprava – můžete vyrazit autem, autobusem, vlakem nebo jakkoliv jinak, jak budete chtít nám pomoci dopravit azyláčky do dačasných péčí
  • Přepravka – měla by být dostatečně veliká, aby se do ní azyláčci vešli, také by měla být snadno dezinfikovatelná
  • Čas
  • Chuť pomoci
Máte-li zájem s námi spolupracovat, prosíme o vyplnění krátkého dotazníku, který nám pomůže vás poznat a zjistit důležité informace. Nebojte, informace jsou u nás v bezpečí 🙂

Můžete nás sledovat na: